ŠKODLIVÉ MICELÁRNÍ VODY

By K. - 19:08

Konečně jsem se dostala k počítači a můžu vám napsat tenhle důležitý článek. Dřív jsem čas neměla, protože jsme byly na nákupech kde jsem si konečně nakoupila nějaké věci na doma a tak, staré věci jsem vyházela a cítím se hned líp 😊 Dost jsem se teď rozšoupla i s oblečením, protože jsem si objednala tričko z Gantu, kabát a kašmírový svetr. Zkrátka se víc a víc dostávám na vlnu toho nemít toho v šatníku desítky, ale radši pár kvalitních kousků. Možná o tom udělám samostatný článek, teď už ale jdeme na ty micelárky 😊


Já micelárky pár let používala a když jsem zjistila jak jsou škodlivé, tak jsem je okamžitě vyhodila i když jsem měla plné nové balení. Vůbec mi při používání nedocházelo jak moc to složení může pleti vadit a zkrátka jsem nad tím nepřemýšlela. Potom jsem někde slyšela, že to není nic moc dobrého, pak jsem se začala zajímat o kvalitní péči a odličování a už to jelo. Našla jsem si spoustu článků proč vlastně micelárky pleti škodí a zjistila jsem, proč jsem si možná zničila pleť. Teď jedu ve třífázovém odličování pleti a nemůžu si stěžovat. Micelárka vám sice odlíčí ve vteřince makeup a řasenku, ale to je tak jediné její plus.

Micelárky obsahují micely, které jsou běžně obsaženy v saponátech a mýdlech a na pokožce zůstávají. Tím pádem je pleť dehydratovaná, není chráněná a rychleji podléhá stárnutí. I ty nejvíc bio a kvalitní micelárky obsahují spoustu látek které můžou pleť podráždit a když je používáte v kuse několik měsíců či let, udělají svou službu. A dokonale snižují kožní ochrannou bariéru.

Jak poznáte že vám micelárka vadí? Máte zašedlou pleť, která tak nějak ztratila barvu. Jste citlivé a náchylné k zčervenání nebo máte černé tečky a rozšířené póry. Jo, i za tohle může micelární voda. Tím nechci říct, že používání micelárky jednou za čas vám zničí pleť, ale já už to riskovat nebudu, protože teď jen čekám než se mi kůže obnoví a začínám si ji pomalu zlepšovat.

Ono zkrátka není nad pleťové mléka, čistící gely/pěny a tonika! 

 • Share:

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Já mám micelární vody moc ráda. Žádný problém s pletí jsem po nich neměla. Moc mi vyhovují a používám je již dlouho a ošklivou pleť po nich nemám. Naopak.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já je taky měla ráda, ale už jim šanci po tomhle zjištění prostě nedám. Obsahují tolik škodlivých látek pro pleť, že se vážně bojím. Ono se to neprojeví hned, já si to vychvalovala několik let. To až po letitém používání vidím co to udělalo :-)

   Vymazat

Děkuji ti za milý komentář! <3