JAK PEČOVAT O PLEŤ

By K. - 8:00

Dnešní článek bude zaměřený na péči o pleť. Jelikož mám vystudovanou kosmetičku a připravený kosmetický salon, tak mě napadlo, že bych vám mohla předat nějaké základní informace jak se o pleť starat. Postupem času vnímám jak je to důležité a mnohem lepší než zakrývání makeupem. Já se raději naučila starat se o pleť kvalitně, abych nemusela zakrývat a zakrývat. Ano, trvalo to dlouho a je to o cviku a co vám budu povídat, s miminkem to jde docela těžce, ale i když jsem teď polevila, chtěla bych se k pořádné péči zase vrátit. Takže možná tenhle článek píšu i tak trošku sobecky pro sebe, abych si hezky urovnala myšlenky 😊

1. SPRÁVNÝ VÝBĚR KOSMETIKY
Není nic důležitějšího jako správný výběr kosmetiky a poznání vašeho typu pleti. Kosmetika nemusí být nutně drahá, aby byla kvalitní. Ale je důležité aby seděla na váš určitý typ pokožky. Ať už máte pleť smíšenou, mastnou, suchou či citlivou. Já osobně doporučuji i od jedné značky používat celou péči a zbytečně toho dohromady nepoužívat moc. Samozřejmě to platí jak u čeho. Pokud značka kosmetiky kterou používáte v nabídce nemá např. kvalitní a účinný sos krém na pupínky, pak ho logicky koupím jinde.

2. ODLÍČENÍ
Druhý nejdůležitější bod je odlíčení, no, možná bych ho zařadila i na tu první příčku. Ať už se líčíte nebo ne, je to vážně hrozně důležité a bohužel je ještě spoustu žen i mužů co si pleť omyjí pouze vodou - která ale sama o sobě nic nevyčistí. Každý chodíme ven, nečistoty se nám na pleť jen hrnou a pak se divíme, jak naše kůže vypadá. Základ je nějaká čistící pleťová voda, já za sebe doporučuji určitě micelární vody. Na trhu jich je dnes spousta a pleti umí dodat to, co potřebuje. Ideální je určitě použít čistící gel nebo pěnu, micelární vodu nebo čistící mléko a dočistit tonikem.

3. PEELING
Pro to, aby se nám do pokožky dostali ty důležité ingredience kvůli kterým si pleťové krémy kupujeme je tohle nesmírně důležitý krok. Záleží samozřejmě na typu pleti a hrubosti peelingu, ale určitě je dobré peeling provést alespoň jednou týdně. Lidé s mastnou a nečistou pletí se nemusí bát ani peelingu ob den. Dnes už jsou na trhu i peelingy vhodné na každodenní použití, které nejsou tak dráždivé a jsou zkrátka jemnější. Ale exfoliovat pleť a zbavovat ji odumřelých kožních buněk je důležitý krok v kvalitní péči o vaši pleť.

4. KRÉMY - DENNÍ, NOČNÍ I OČNÍ
Tady je to hlavně o věku a preferencích, nebudu doporučovat patnáctileté slečně aby používala všechny tři kroky. Já třeba volím na den matující krém, na noc mám hydratační pro mastnou pleť a kolem očí máznu něco občas. Ale je to něco v čem se chci zdokonalit a dokonce jsem se už naučila natírat si vrásku co se mi dělá mezi obočím, sice je mimická - ale štve mě a cítím že už je čas, čím dřív tím líp. A poznámka, pokud máte mastnou pleť, vyvarujte se prosím obsahu alkoholu, protože ten vysušuje vaši pleť zevnitř a pak se mnohem více bude mastit a nebojte se kůži hydratovat a dodávat ji vláhu! 

5. MASKY A SÉRA
Já jsem milovník masek a různých sér a pleťových kapiček a ampulí. Pro mě je to prostě takový luxus v péči o pleť a je to něco na víc. Taková třešnička na dortu, která s pletí udělá se správnou každodenní péčí doslova zázraky. 

A jak se vaší pleti věnujete vy? A jaká je vaše oblíbená značka? 😊

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji ti za milý komentář! <3