ACH TY PRDÍKY!

By K. - 9:14

Dneska se trošku vrátím v čase, protože vám chci napsat typy jak jsme my zatočili s prdíky aneb s dětskou kolikou. Adámka prdíky trápily asi dva měsíce, ale trvaly přesně do tří měsíců, jak už z názvu vyplývá - tříměsíční kolika. Vím ale, že některá miminka na to můžou trpět mnohem déle. A protože jsme vyzkoušeli snad úplně všechno, mám pro vás novopečené maminky nebo ty které své miminko zatím čekají pár typů. Říká se, že víc na tohle trpí chlapečci, ale podle mě je to stejně neurčité jako různé pověry v těhotenství. 

KOJÍCÍ ČAJE - ČAJE NA PRDÍKY
Asi každá maminka pije hlavně ze začátku kojící čaj na mléko. Ten je samozřejmě dobrý i na nadýmání bříška miminka. Samozřejmostí pak je nejíst nic nadýmavého! Čaje obsahují anýz, fenykl a kmín. Nám právě ze začátku vadil ten aromatický anýz a fenykl a možná právě ten nadýmání způsobil nejvíc. Nebo možná ještě kapky Vigantol, protože po jejich vysazení se prdíky o dost zlepšily a nebyly téměř vůbec. Takže já si dělala svůj čaj. Výborná je pískavice řecké seno i na tvorbu mléka. Ale co bylo absolutně nejvíc a co zabralo božsky byly semínka kopru a hlavně kmín! Ten jsme dokonce připravovali i Adámkovi a to vám byly rány! Takže tohle rozhodně můžu doporučit, nám to pomohlo nejvíc.

HOMEOPATIKA
Další věc na kterou jsme nedali dopustit. Homeopatika jsou pro nás zázrak a používáme je na skoro všechno od té doby co se Adámek narodil. Homeopatika si musíte najít přesně podle problému jaký miminko trápí, nejde takhle moc poradit. Ale my používali hlavně Colocynthis a ten fungoval absolutně okamžitě. 

MASÁŽ BŘÍŠKA + NAHŘÍVÁNÍ PYTLÍČKEM
Co bylo taky velmi důležité byla masáž bříška. My jsme nejdřív bříško prohřáli pytlíčkem z Dm a pak jsem na bříško nanesla gelík proti nadýmaní, jmenoval se Pupík, ale podobný olejíček má i Weleda a spoustu jiných značek. Masáž musí být důkladná a nesmíte se bát přitlačit a jakoby "vytlačit" ty bublinky. Masíruje se po směru hodinových ručiček, určitě si o tom nejdřív přečtěte na webu. Pak je ideální i po směru trošku kroutit s nožičkami a miminko se hezky vyprdí 😊


Tahle fotka je právě z asi nejhorších prdíků, kdy Adámka šíleně bolelo bříško a jedině takhle usnul.


KAPKY
To je něco co bych zpětně zkusila až jako poslední variantu. Na trhu je jich strašná spousta a převážně jde o chemii. Kolikrát miminku vůbec nepomůžou, nebo si pak na ně zvykne. S tím se vážou i probiotika, někomu zabrali a nám třeba vůbec. Kapičky jsou různé, třeba Espumisan, Infacol, Babycalm, Biogaia.. 

Věřím, že vám něco z toho pomůže 😊

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji ti za milý komentář! <3