PŘÍPRAVY NA POROD

By K. - 16:33

V dnešním článku vám chci shrnout moje přípravy na porod a poradit vám co by vám třeba mohlo pomoct, pokud očekáváte příchod miminka. Všem těmto záležitostem jsem 100% věřila a splnilo se mi to, že jsem měla vysněný a absolutně bezbolestný porod, světe div se, ale ono to vážně jde!MYŠLENÍ
Jako úplně první musím říct, že celé je to o psychice. Pokud už od samého začátku budete počítat s tím, že to "nějak přežijete" a že "porod zvládla každá", tak je to špatně. V ničem vás to neutvrdí a nepomůže. Ještě horší je, se úplně zablokovat a začít se panicky strachovat. Takových případů je hodně a potom ženy své doktory prosí o císaře jako by šlo o nějakou výhru. Ještě než jsem byla těhotná jsem přesně z porodu měla panické hrůzy a napadalo mě všechno možné. Že chci císaře, že rodit nikdy nebudu a nebudu mít dítě, že si dítě adoptuju. Prostě cokoliv jen abych nemusela řvát bolestí na tom porodním sále. Zjistila jsem, že máme tak zmanipulované mozky díky všem možným pořadům, že je to hrozné. Až v těhotenství jsem se naladila na pozitivní vlnu a začala se na porod těšit. Prostě jsem si řekla, že celý život když se na syna podívám budu vědět, jak krásně jsem ho porodila a budu mu za to vděčná. Protože jsem si hned řekla, že my o porodu víme od mládí - proč nastane a co to asi je. Ale miminko neví proč ho nějaká síla z ničeho nic tlačí ven a pro něj je to mnohem horší cesta. Brala jsem to jako obrovskou výzvu a řekla jsem si, že potom ze mě bude žena z velkým Ž. Dokážu porodit dítě, uvidím co to všechno s tělem dělá a jak krásně funguje příroda. Sice jsem neměla úplně 100% přirozený porod, ale to mi ve finále bylo jedno, důležité je ten fakt, že jsem se prostě na ten okamžik hrozně těšila a nemohla se ho dočkat. Na nějakou bolest jsem se vykašlala a ona při tom samotném porodu prostě nepřišla. Takže první a nejdůležitější rada, myslete pozitivně!

LNĚNÉ SEMÍNKO, MALINÍK, DATLE A ANANAS
Já osobně preferovala lněný olej, který jsem si dávala každý den nějak měsíc před porodem. Má změkčit porodní cesty a maliník dělá v podstatě to samé + může porod o něco zkrátit. Jedla jsem dokonce šest datlí denně, protože ty jsou prý na porod výborné a je to prý i vědecky dokázané. Ananas má prý výrazně zkrátit porod. No - když vezmu fakt, že jsem vlastně rodila skoro tři dny, tak nevím.. Pak se mě někdo zeptal, ty jsi rodila skoro tři dny a máš z toho tak krásný pocit, neuvěřitelný. Upřímně, na článek o porodu už se nemůžu dočkat!

ANIBALL
Kdo by ho neznal, ten známý růžový balonek. Cvičit se s ním může asi nějak měsíc před porodem a já si pamatuji, že jsem nacvičila nějakých 25cm, už si to moc nepamatuji. Ale cvičila jsem chvilku, protože Adámek byl pak hodně nízko a prostě už to nešlo. Ale poznala jsem jak to tam dole funguje, vyzkoušela jsem si tzv. "kruh ohně" - tomu se říká když se prořezává hlavička děťátka a jo, docela mi to při tom porodu přišlo stejný. Až na to, že Adámek měl hlavičku asi 37 cm 😁


MASÁŽ HRÁZE A ČTENÍ KNÍŽEK
Společně se cvičením jsem masírovala hráz olejíčkem od Saloos. Hráz tak dostane větší elasticitu a zmírníte tím situaci že by muselo dojít k nástřihu, já jsem byla bez něj a myslím, že to bylo právě masáží. Potom jsem to teda docela flákala, ale věřím, že to splnilo svůj účel. Měla jsem nakoupeno hromadu knížek o těhotenství, strachu a porodu. Ale ani jednou jsem je neotevřela. Věřím tomu, že pokud se bojíte, má to smysl. Tyhle knížky najdete dneska už všude a vím, že hodně dobrá je třeba Hypnoporod - tu jsem si chtěla přečíst už i když mám po porodu.

AFIRMACE A VIZUALIZACE
Dneska velmi populární. Vlastně takové motta typu "jsem silná a zvládnu to", "moje tělo je stavěné na porod". Najdete jich na internetu spoustu. Vizualizace je, že si třeba při samotném porodu budete představovat rozvíjející se poupě. Nebo při kontrakcích, že jdete do velkého kopce a pak zase dolů, nebo že jdete po schodech či jedete výtahem - na to jsem zkoušela myslet při kontrakcích 👍Opět na webu najdete spoustu typů.

HOMEOPATIKA A ARAMOTERAPIE
Homeopatii jsem tedy podlehla až po narození Adámka. Výborně se osvědčili třeba na kojení, prdíky, hnisání očička a zkrátka jsme i s manželem tomu docela propadli a teď už máme krabici homeopatik na všechno 😂 O homeopatii před porodem najdete na internetu spoustu článků, jen je hodně důležité vybrat ty správné. Pomůžou připravit jak tělo tak mysl. Podobné je to s aromaterapií, v porodnici jsou na to zvyklý, já to teda nevyužila, ale vůním věřím a určitě nás to dokáže naladit na jinou vlnu. U porodu se nejčastěji používá rozmarýn, skořice, růže, jasmín atd. Mnoho článků opět najdete na webu.

Doufám, že jsem vám dala alespoň pár tipů a něco vyzkoušíte a hlavně přeji krásný porod! 💗

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji ti za milý komentář! <3