JAK MĚ ZMĚNILO MATEŘSTVÍ

By K. - 9:15

V tomhle článku vám sepíšu v čem mě mateřství změnilo a jak se mi docela dost změnilo uvažování a moje zájmy. Jak se říká s dítětem se změní všechno, je to pravda. Ale já to cítím tak, že k tomu nejlepšímu! A jsem za to hrozně ráda a vděčná.

JSEM MÁMA!
Moje myšlenkové pochody se mi změnili vlastně hned jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná. Nikdy jsem si nedokázala představit jak budu přebalovat, kojit a starat se o tak malé miminko. A ono to najednou přišlo všechno hrozně přirozeně a lehce. Ten instinkt tam prostě byl hned při porodu a je to kouzelné. Teď jsem máma lvice, Adámka miluju a nedám na něj dopustit. Právě včera jsme byli na očkování a věřte mi, že jsem brečela víc jak on. Nejradši bych se nechala rozkrájet, hlavně aby on netrpěl. A tak to bude celý život, na prvním místě už je prostě ON a ne já. A v tom je to kouzlo 💓 Navíc nám rostou dva zoubky, takže mi je toho broučka hrozně líto, ale zvládá to hezky!

OBLEČENÍ, KOSMETIKA
Vždycky jsem do toho byla blázen. Měla desítky oblečení, x párů bot, hromadu kabelek a kosmetiky. S mateřstvím mě to ale hrozně opustilo. Ne tak, že bych nenakupovala, ale mám pro to úplně jiný cit. Už toho nepotřebuji tolik, vlastně jsem nepotřebovala nikdy a uvědomila jsem si, že mít skříň nadupanou hadrami prostě není žádné vítězství a hlavně to nemám jak unosit. S příchodem Adámka se ze mě stává prostě minimalista. Už nemám různé halenky a trička ve všech barvách a nakupuji s rozumem. Aby se to hodilo ke mě a k manipulaci s dítětem. Převažuje bílá, šedá a hnědá barva a vím, že toho fakt tolik nepotřebuji. Takže v tomhle změnu pociťuji jako dost zásadní. S kosmetikou je to docela podobné, i když tam už to mám tak déle. A je to spíš o tom, že jsem dospěla k tomu v čem se cítím nejlépe a tak se také líčím.

PÉČE O SEBE
Tam to začalo pokulhávat asi nejvíc. Někdy si opravdu nestihnete ani vytrhat obočí, natož si lakovat nehty. Dřív jsem byla zvyklá se pleti věnovat, teď tomu ten čas věnovat nemůžu a ani nechci. Takže se snažím alespoň jednou za týden si udělat takový beauty den a pokusit se zvládnout všechno. Udělat si peeling,  masku, věnovat se vlasům, nalakovat nehty a tak. Ale je pravda, že jako kosmetička to pořád miluju a má to pro mě smysl a jiní by stejně pořád řekli, že jsem kosmetický maniak. 

SUPER MATKA
Přesně tohle o mě řekl můj taťka. Jeho dost zajímal i můj porod, kojení a všechno. A když jsem mu povídala jak to zvládám, co všechno dělám pro to aby se ten náš brouček měl prostě nejlíp, prohlásil tohle spojení. Takže jo, o Adámka se zajímám strašně, čtu knížky, články a hledám to nejlepší. Ať už materiální věci, nebo třeba když jsme měli problém s prdíky nebo očíčkem. Snažím se jíst co nejlepší jídlo na kojení a dokonce mám tabulku co musím za den sníst a snažím se to dodržovat. To mě na tom baví nejvíc. Jak se začnete starat o druhého a má to hrozně silnou váhu!

CÍTÍM SE TAK NĚJAK LÍP
Vůbec ne tak, že "jsem matka a kdo je víc". Ale zkrátka se mi líp žije. Jak kdyby skutečněji. Teprve teď si s manželem přijdu kompletní a mateřství mě strašně naplňuje. My dva říkáme, že to před tím byla nuda a prázdný život. Začalo mě bavit vaření, mnohem víc raději se starám o domácnost a hlavně teď se cítíme konečně jako pořádná rodina.

A v čem změnilo miminko vás? 😊

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji ti za milý komentář! <3